Сеул: Землетрус у КНДР міг бути викликаний ядерним випробуванням

Землетрус у КНДР могло спровокувати нове випробування ядерної бомби, вважають експерти. Потужність вибуху могла становити до 30 кілотонн.

Землетрус магнітудою 5,3, що стався у пʼятницю, 9 вересня, у Північній Кореї, може виявитись пʼятим випробуванням ядерної бомби. Про це повідомляє південнокорейська агенція Yonhap. Представник японського уряду також заявив, що землетрус «з високою долею йморівності» спровокували ядерні випробування.

Джеффрі Лʼюїс, експерт з Інституту міжнародних досліджень у Міддлбері (США) припускає, що потужність вибуху могла становити від 20 до 30 кілотонн. «Оцінки потужності вибуху завжди приблизні. Однак суть у тому, що на сьогоднішній момент це найбільший вибух, якщо у подальшому ці дані не будуть переглянуті»,— заявив Лʼюїс.

Пізніше на державному північнокорейському телебаченні заявили, що у КНДР здійснено «успішне випробування атомної зброї», повідомляє AFP.

У січні 2016 року КНДР також провеле випробування ядерної бомби. Тоді потужність вибуху оцінили в 6 кілотонн. За даними Сеула, 9 вересня підземні поштовхи були зафіксовані поруч з місцем, де випробування відбувались у січні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!