Шавкат Мірзійоєв призначений в.о. президента Узбекистану

Парламент Узбекистану призначив премʼєр-міністра країни Шавката Мірзійоєва тимчасово виконуючим обовʼязки президента країни. Відповідне рішення у четвер, 8 вересня, ухвалили на спільному засіданні верхня і нижня палати парламенту Узбекистану, повідомляє агентство «Інтерфакс».

Шавкат МірзійоєвМірзійоєв очолює уряд Узбекистану з 2003 року. Протягом наступних трьох місяців в країні проведуть вибори нового президента країни.

За даними інформаційної служби парламенту країни, голова Сенату Узбекистану Нігматілла Юлдашев, на якого відповідно до статті 96 Конституції повинні були бути тимчасово покладені обовʼязки і повноваження президента, «взяв самовідвід». Після цього депутати одностайно підтримали кандидатуру премʼєр-міністра Мірзійоєва для тимчасового виконання обовʼязків і повноважень президента, зазначив співрозмовник агентства.

Крім того, на спільному засіданні обох палат узбецького парламенту було ухвалено рішення упродовж трьох місяців провести вибори нового президента країни. Відповідне доручення парламент дав Центральній виборчій комісії.

Премʼєр-міністр Узбекистану Шавкат Мірзійоєв з 2003 року очолює уряд країни. За підсумками парламентських виборів в січні 2015 року він знову був затверджений на посаді глави уряду Узбекистану.

Перший президент Узбекистану Іслам Карімов помер у віці 78 років після інсульту і був похований 3 вересня у себе на батьківщині в Самарканді. Мірзійоєв очолював Держкомісію з організації похорону Карімова.

Дивитись відео01:33

Поділитись

Іслам Карімов помер у віці 78 років від крововиливу в мозок (02.09.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Jv5F

Іслам Карімов помер у віці 78 років від крововиливу в мозок (02.09.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!