США розкритикували Москву через "Левада-центр"

 США розкритикували Москву через

У США занепокоєні рішенням російської влади включити «Аналітичний центр Юрія Левади» («Левада-центр») до реєстру «іноземних агентів». Про це у вівторок, 6 вересня, заявив офіційний представник Державного департаменту США Марк Тонер.

В американському дипломатичному відомстві наголошують, що дослідження громадської думки, яким займається «Левада-центр», є важливим інструментом демократії.

Він, зокрема, наголосив, що дослідження громадської думки є важливим інструментом для будь-якої країни, яка бажає жити у відповідності до демократичних принципів відкритості, прозорості роботи уряду і свободи наукових досліджень.

«Ці принципи Росія повинна намагатися просувати, а не заглушати їх»,— додав Тонер. За даними Вашингтона, уряд РФ вніс до списку іноземних агентів 141 організацію, серед яких некомерційні організації із захисту довкілля, свободи слова та боротьби зі СНІДом.

Мінюст включив російську недержавну дослідницьку організацію «Аналітичний центр Юрія Левади» до реєстру некомерційних організацій, які виконують функції іноземного агента. На початку вересня «Левада-центр» оприлюднив опитування, згідно з яким за три тижні до виборів у Держдуму РФ рейтинг правлячої партії «Єдина Росія» різко впав.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!