Депутати відтермінували розгляд законопроектів про відходи через позицію міністра екології

Депутати відтермінували розгляд законопроектів про відходи через позицію міністра екології

“Цей закон про відходи на часі і потрібно його приймати, але міністр попросив його доопрацювати. Ми на це погодилися, доопрацюємо”,— повідомив він.

Депутати Верховної Ради відтермінували розгляд законопроектів про відходи через позицію міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака. Про це в коментарі УНН розповів народний депутат Олег Недава.

При цьому, за словами О.Недави, доопрацювання може бути після висновку Комітету ВР.

“Зрозумійте, будь ласка, що доопрацювання як термін, може бути після висновку Комітету або за згодою сторін авторів. Але цей законопроект (4838 “Про відходи” – ред.), ми маємо над ним попрацювати спільно із Міністерством, і якщо там будуть якісь зміни – то або ми їх внесемо на Комітеті чи першим, чи другим читанням, або автори внесуть всі ті зміни, які будуть узгоджені із міністерством”,— пояснив політик.

Нагадаємо, як заявив сам міністр екології та природних ресурсів О.Семерак, розгляд усіх законопроектів, що вирішують питання утилізації тієї чи іншої групи відходів має бути відкладено. Свою позицію він аргументує тим, що усі законопроекти мають відповідати стратегії Мінекології, яка має з’явитися у грудні.

З такою позицією міністра не згодні в експертному середовищі. Екологи наголосили, що кожен міністр публічно обіцяв таку стратегію, проте досі Україна живе без неї, що до речі, є порушенням вимог міжнародної Базельської конвенції.

Тим часом, в Україні 95% усіх відходів замість переробки знаходяться на сміттєзвалищах, що є абсурдною ситуацією для Європи.

На переконання голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, щодня Україна накопичує значну кількість відходів, зокрема небезпечних і довіряти словам міністрів, які не запропонували за останні півроку жодного адекватного рішення – недоцільно.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!