Папа Римський проголосив Матір Терезу святою

Понтифік Франциск І канонізував Матір Терезу з Калькутти. Таким чином, відтепер католики шануватимуть лауреатку Нобелівської премії миру як святу. Церемонія канонізації відбулася в Ватикані.

Римо-католицька церква канонізувала святу Матір Терезу з Калькутти. Церемонія канонізації Матері Терези Папою Римським Франциском І відбулася в неділю, 4 вересня, на Площі святого Петра в Ватикані під час меси, передає інформагентство dpa.

У грудні 2015 року понтифік визнав друге диво, потрібне для канонізації Матері Терези. Перше її диво було визнане ще 2002 року. Визнання двох див — це обовʼязковий етап процесу канонізації у Римо-католицькій церкві.

Мати Тереза народилася 1910 року в албанській родині у місті Скопʼє як Аньєз Гонжа Боякшу. В віці 18 років вирушила як місіонерка до Індії, де працювала в лікарні. У 1950 році заснувала жіночу чернечу конгрегацію «Сестри Місіонерки Любові», яка опікувалася хворими та нужденними людьми у всьому світі. У 1979 році отримала Нобелівську премію миру. Померла Мати Тереза 5 вересня 1997 року у віці 87 років. У 2003 році вона була беатифікована (оголошена блаженною.— Ред.) Католицькою церквою.

DW.COM

Ватикан канонізує Матір Терезу з Калькутти

У Римі оголосили святими двох колишніх Пап Римських

У Римі канонізували двох колишніх понтифіків Івана Павла ІІ та Івана ХХІІІ. Їх урочисто оголосив святими теперішній Папа Римський Франциск. (27.04.2014)

В очікуванні канонізації: п’ять років тому помер Іван Павло ІІ

У п’ятницю виповнюється 5 років від дня смерті папи римського Івана Павла ІІ. Шлях до його канонізації виявився довшим, ніж дехто очікував. Але на могилі папи-поляка Кароля Войтили прибуває записок від відданих вірян. (02.04.2010)

Дивитись відео02:06

Поділитись

Ватикан канонізує Матір Терезу (02.09.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Jv6° C

Ватикан канонізує Матір Терезу (02.09.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!