Китай відмовив Deutsche Welle у акредитації на саміт G20

Китайські чиновники відмовили кореспондентам Deutsche Welle в акредитації на саміт Великої двадцятки, який розпочинається в неділю, 4 вересня.

За день до початку саміту країн Великої двадцятки (G20) троє журналістів Deutsche Welle (DW) так і не отримали акредитації від китайської влади. На прохання медіа-концерну посольство Німеччини в Пекіні звернулося до китайських чиновників із запитом, на що представник міністерства закордонних справ відповів, що акредитацій немає, і «журналісти вже знають, чому».

При цьому журналісти отримали візи, що уможливлює їхню подорож до Китаю — однак без присутності на саміті.

Генеральний директор DW Петер Лімбурґ закликав країну-господаря саміту надати можливість висвітлювати події на заході: «Поведінка китайської сторони є абсолютно неприйнятною. Чи це є „покаранням“ за критичне висвітлення, а чи якийсь іще мотив призвів до цієї ситуації, не має вирішального значення. Той, хто вдається до таких методів, щоб завадити вільному висвітленню міжнародної події, в якій також бере участь федеральна канцлерка Німеччини, є поганим господарем. Я наполегливо закликаю китайську владу невідкладно надати нашій команді повноцінну акредитацію на саміт G20»,— наголосив Лімбурґ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!