ФБР оприлюднило документи у справі електронної пошти Клінтон

Гілларі Клінтон у часи керування Держдепартаментом

Кандидатка на посаду президента США Гілларі Клінтон під час свого перебування на посаді держсекретарки покладалася на розсудливість підлеглих стосовно питання безпеки електронного листування, зокрема через приватний поштовий сервер. У оприлюднених у пʼятницю, 2 вересня, на сайті Федерального бюро розслідувань (ФБР) США документах йдеться, що 69-річна політик не була певна щодо рівня таємності офіційних документів.

Федеральне бюро розлідувань опублікувало зведення допитів Гілларі Клінтон та її екс-підлеглих у Держдепартаменті США у справі про електронне листування та секретні документи.

ФБР опублікувало резюме допитів Клінтон та її помічників стосовно гучної справи з листуванням, кримінальне провадження щодо якого закрили лише нещодавно. Бюро пішло на цей крок на тлі значної уваги громадськості до скандалу, який є одним з приводів для критики кандидатки. "Вона не мала підстав не довіряти судженням людям, які працювали на неї «на передовій»,— вказало ФБР щодо одного з листів. Раніше директор Бюро Джеймс Комі заявляв, що Клінтон та її підлеглі були «вкрай безвідповідальними» стосовно електронного листування.

Утім, слідчі ФБР та криміналістична експертиза не знайшли доказів того, що електронна пошта держсекретарки чи її мобільні пристрої були зламані цифровим шляхом. Проте достеменно сказати, чи були спроби втручання або незаконного доступу до секретних документів, Бюро не змогло. У документах вказано, що «ворожі іноземні агенти» зламали пошту адресатів Клінтон та змогли прочитати листи від неї або їй.

Штаб її суперника Дональда Трампа уже заявив, що її «нечесні спроби уникнути відповідальності говорять, що їй не можна довіряти президентство», цитує агентство АР.

Поділитись

Найгучніші скандали навколо Гілларі Клінтон (28.07.2015)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JXEj

Найгучніші скандали навколо Гілларі Клінтон (28.07.2015)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!