Нові перевибори на обрії: парламент Іспанії вдруге не зміг призначити уряд

Іспанські «Народна партія» та «Громадяни» знову не змогли призначити уряд меншості — кандидатурі виконувача обовʼязків премʼєра Маріано Рахоя забракло шести голосів для призначення.

Парламент Іспанії вдруге не зміг підтримати кандидатуру виконувача обовʼязків премʼєр-міністра Маріано Рахоя на другий термін на посаді очільника уряду. Голосування пройшло у пʼятницю, 2 вересня, на тлі неспроможності депутатів уже вісім місяців призначити кабінет міністрів та загрози третіх за рік виборів.

Відтепер у нинішнього скликання є час лише до 31 жовтня, аби сформувати уряд. Інакше, згідно з іспанським законодавством, будуть оголошені чергові позачергові вибори.

Кандидатура очільника «Народної партії» (НП) знову отримала лише 170 голосів серед 350 депутатів, йдеться у повідомленні на сайті іспанського парламенту. Рахоя підтримали НП та ліберальні «Громадяни» (169 депутатів разом), які наприкінці серпня домовилися про союз у парламенті, а також депутат від Канарських островів. Вони розраховували утворити уряд меншості.

В. о. премʼєра не підтримали опозиційні Соціалістична партія, союз «Подемос» та регіональні партії з Країни Басків та Каталонії.

Раніше Рахой, чия партія на позачергових виборах отримала137 мандатів, погрожував соціалістам новим достроковим голосуванням через неможливість сформувати коаліцію. Нагадаємо, після грудневих виборів в Іспанії не змогли створити коаліцію, через що в червні пройшли перевибори.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!