НАЗК має роз’яснювати декларантам суперечливі питання в системи е-декларування — Д.Шимків

НАЗК має роз’яснювати декларантам суперечливі питання в системи е-декларування — Д.Шимків

“Взагалі навколо цього процесу є багато питань. Як писалося технічне завдання і чому воно почало писатися до прийняття закону? Сьогодні є проблема трактування декларування, як декларуються ті чи інші обставини. Замість популістського бою треба вивчати різні ситуації і розуміти, як та чи інша ситуація має відображатися. Наприклад, у законі не передбачене декларування свійських тварин. Тобто володарі дорогих коней, собак тощо. В законі також є технічні помилки, які також треба виправити. Крім того, закон не передбачає підпису декларації”, — розповів Д.Шимків.

Навколо процесу е-декларування є багато питань. Про це в інтерв’ю “5 каналу” заявив заступник глави АПУ Дмитро Шимків, передає УНН.

За його словами, є багато запитань до НАЗК.

“Це велика робота, над якою повинні постійно працювати. У ДФС знають ці всі питання, але їх не долучили до роботи НАЗК. А роз’яснення — це відповідальність НАЗК. Вони повинні роз’яснювати, як тій чи іншій людині в конкретній ситуації декларувати. Чи це відноситься до декларування чи не відноситься”, — підкреслив він.

Нагадаємо, 31 серпня, о 23:59, відбувся офіційний запуск системи е-декларування. Це означає завершення виконання умов в рамках програми співпраці з МВФ та завершення виконання зобов’язань щодо надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом. Система електронного декларування мала запрацювати ще 15 серпня, однак була запущена лише в тестовому режимі.

Зауважимо, у рамках нової системи посадовці мають заповнювати електронні декларації про свої статки — рухоме і нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва та готівку. З моменту запуску системи чиновники повинні протягом 60 днів (до 1 листопада) подати електронні декларації.

Ця інформація буде відкритою і доступною на сайті НАЗК. Перевірятимуть її детективи цієї агенції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!