Нові правила виробництва органічної продукції дозволять українським товарам потрапити на ринки ЄС - Т.Кутовий

Нові правила виробництва органічної продукції дозволять українським товарам потрапити на ринки ЄС - Т.Кутовий

Тарас Кутовий

Уряд затвердив правила виробництва органічної продукції рослинного походження. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр аграрної політик і продовольства, передає УНН.

“Підтримка цієї постанови сприятиме більш ефективному розвитку ринку і, у свою чергу, дасть можливість якісно сертифікувати органічну українську продукцію з метою її проникнення на Європейські та інші ринки. Про що я також наголошував у розробленій моєю командою стратегії “3+5”, — зазначив він.

При цьому нагадаємо, що за словами експерта Дмитра Новаковського, в Україні виростити органічну сільськогосподарську продукцію неможливо.

“Якщо корови, які дають це ж органічне молоко пасуться на випасу. І тут ми ніяк не може гарантувати, що вони пасуться на тому випасі, який не був оброблений. Ми не знаємо, і не можемо знати, чи це штучний випас чи це натуральний випас, який удобрюється. Якийсь певний вміст неорганічних добрив потраплятиме у молоко у будь-якому випадку. Особливо якщо мова йде про штучні пасовища, які удобрюються аби трава добре росла, щоб було багато зеленої маси”, — пояснив він.

Крім того, Д.Новаковський додав, що без додавання хімічних вітамінно-мінеральних домішків, які додаються у корм тваринам, виростити худобу та у підсумку отримати поживне м’ясо у наших умовах практично не можливо.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!