Президент Туркменістану пообіцяв Меркель відкрити в"язниці для перевірки

Анґела Меркель та Гурбангули Бердимухамедов

Німецька канцлерка Анґела Меркель у понеділок, 29 серпня, у Берліні зустрілася із туркменським президентом Гурбангули Бердимухамедовим. Однією із тем переговорів стали права увʼязнених у центральноазійській республіці. Зокрема голова уряду Німеччини назвала «бажаним» допуск іноземних дипломатів до тюрем у Туркменістані, повідомляє агенція AFP.

Після перемовин у Берліні Анґели Меркель та Гурбангули Бердимухамедова Туркменістан погодився на перевірку дотримання прав людини у вʼязницях іноземними дипломатами.

Правозахисні організації жорстко критикували умови позбавлення волі у колишній радянській республіці. Зокрема Human Rights Watch закидала Туркменістану зникнення десятків людей, а також скорочення свободи преси та свавільні заборони на виїзд з країни. У рейтингу свободи ЗМІ «Репортерів без кордонів» Туркменістан посідає третє місце з кінця. «Ніхто не буде обмежений у правах з мотивів національності, релігії чи гендеру»,— наводить слова Бердимухамедова у Берліні видання Spiegel.

Туркменістан погодився на інспекцію закладів обмеженні волі. Лідер країни додав, що законодавство Туркменістану гарантує гідне поводження. Меркель відзначила «позитивні зміни» у країни, навівши як приклад програму дій щодо прав людини та наміри увести інститут омбудсмана — уповноваженого з питань прав людини.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!