"Юнона" рекордно близько наблизилась до Юпітера

Перший знімок Юпітера, зроблений космічним зондом Юнона

Космічний апарат почав надсилати на Землю дані та зображення. Очікується, що частина фотографій буде опублікована через кілька тижнів.

Дивитись відео02:00

Поділитись

«Юнона» долетіла до Юпітера (05.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JIvr

«Юнона» долетіла до Юпітера (05.07.2016)

Космічний апарат «Юнона» американського космічного агентства НАСА у суботу, 27 серпня, підлетів на рекордно близьку відстань до Юпітера та почав надсилати на Землю дані та зображення. До цього жоден космічний апарат не підлітав до планети на таку близьку відстань, повідомляє агентство dpa з посиланням на НАСА.

Згідно із повідомленням, «Юнона» підлетіла на відстань 4200 кілометрів від поверхні хмар з газу Юпітера. Політ апарату йде за планом, стверджують у НАСА. Як заявив голова команди проекту «Юнона» у НАСА Скотт Болтон, знадобиться кілька днів для отримання відправлених космічних апаратом даних, а на їхнє опрацювання вченими потрібно буде ще більше часу. Очікується, що частина фотографій буде опублікована через кілька тижнів. «Ми знаходимось на орбіті, якої ще ніхто не досягав в історії. І ці світлини дають нам повне уявлення про світ цього газового гіганта»,— наголосив Болтон.

Заплановано, що до кінця лютого 2018 року «Юнона», яка була запущена у серпні 2011 року і знаходиться на орбіті Юпітера з 4 липня 2016 року, здійснить ще 35 місій. Нинішня місія була першою спробою наблизитись до планети, під час її виконання космічним апаратом вперше було застосовано весь технологічний арсенал, яким він оснащений.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!