Саркозі оголосив, що йде в президенти Франції

Консерватор Ніколя Саркозі, який був президентом Франції з 2007-го по 2012 рік, в понеділок, 22 серпня, оголосив, що добиватиметься висунення від своєї партії кандидатом на посаду президента країни на виборах наступного року.

Ніколя СаркозіЗа словами Ніколя Саркозі, Франції потрібно захистити свою ідентичність та відновити конкурентоспроможність.

«Я вирішив кандидуватися на президентських виборах 2017 року,— написав Саркозі в передмові до нової книги, яка зʼявиться в середу, 24 серпня.— Я відчуваю, що маю силу, щоб вести цю боротьбу в такий болісний момент історії».

Ce livre est le point de départ -NS #ToutpourlaFrance pic.twitter.com/22pIXvfWq5

— Nicolas Sarkozy (@NicolasSarkozy) 22 серпня 2016 р.

На думку 61-річного Саркозі, перед Францією стоять пʼять головних завдань. Серед них, зокрема, захист французької ідентичності, відновлення втраченої конкурентоспроможності та зміцнення державної влади.

Як очікується, Саркозі вестиме кампанію з наголосом на жорсткій позиції в питаннях імміграції та безпеки в країні. Але щоб стати кандидатом від Республіканської партії, йому спочатку потрібно виграти праймеріз в листопаді, де він конкуруватиме з екс-премʼєром Аленом Жюппе.

Напередодні про свої президентські амбіції заявив і колишній міністр економіки соціаліст Арно Монтебур. А чинний президент — соціаліст Франсуа Олланд — у книзі, яка зʼявилася минулого тижня, зазначив, що висуне свою кандидуватуру лише у тому разі, якщо бачитиме реальні шанси на перемогу.

Очікується також, що однією з фаворитів президентських перегонів стане лідерка Національного фронту Марін Ле Пен.

Нагадаємо, Саркозі програв президентські вибори Франсуа Олланду в 2012 році.

Дивитись відео01:16

Поділитись

Франція обурена витратами президента на зачіску (14.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JP46

Франція обурена витратами президента на зачіску (14.07.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!