Балчун вражений масштабами корупції в "Укрзалізниці"

Балчун вражений масштабами корупції в

«Я передбачав, що це проблема, але не передбачав, що це настільки серйозна проблема. Практично від самого початку я бачу тільки схеми, які сприяють корупції. Дуже непрозорі процедури. Дуже часто ми вибираємо найдорожчу пропозицію в наших тендерах і найнижчої якості. І проблема тут не в тому, застосовуємо ми ProZorro, чи ні, бо ми застосовуємо… А проблема там, де готується специфікація. І ця специфікація таким чином розробляється, що вона сприяє одному переможцю. І це вже незважаючи на те, що вже на самому етапі тендерної процедури все уже йде по правилах гри. І це велика проблема для фірми»,— сказав Балчун.

Практично від самого початку Войцех Балчун бачить в компанії тільки схеми. Про це заявив голова правління ПАТ «Укрзалізниця» в ефірі «5 каналу».

Таким чином, сказав очільник «Укрзалізниці», виходить, що «Укрзалізниця» у масштабах року втрачає мільярди гривень, які насправді повинні були використовуватися на користь фірми, підвищувати якість і стандарти для пасажирських перевезень і здатність у залученні вантажних перевезень.

«Якщо нам вдасться обмежити масштаби цього явища, а я іншого виходу не бачу, то „Укрзалізниця“ стане однією із найкращих і найбагатших фірм в Україні»,— підсумував він.

Раніше повідомлялося, що ПАТ «Укрзалізниця» закінчило 2015 рік зі збитками понад 16 млрд гривень, переважно за рахунок курсових різниць, збитки з яких становили майже 14 млрд гривень та які виникли через падіння курсу гривні.

Нагадаємо, 12 квітня номінаційного комітет з призначення керівників держкомпаній при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі назвав громадянина Балчуна переможцем конкурсу на посаду голови ПАТ «Укрзалізниця».

Балчун очолював польську залізницю PKP Cargo, де провів масштабну реорганізацію системи управління, автоматизацію, і вивів компанію з 100 мільйонів злотих збитків до 500 мільйонів злотих прибутку.

1 червня Кабінет міністрів погодив контракт з генеральним директором публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» Балчуном.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!