Чиновники подаватимуть електронні декларації з 1 вересня

Чиновники подаватимуть електронні декларації з 1 вересня

«Ми провели низку зустрічей з керівництвом ПРООН — це та міжнародна організація, яка профінансувала даний проект. І ми дійшли одностайного розуміння того, щоб Національне агентство в найкоротші терміни, сьогодні ми будемо ухвалювати рішення,— стало повноцінним власником програмного продукту з усім технічним описом і специфікацією. Це та документація, яка у нас була відсутня»,— сказала Корчак.

Голова Національної агенції із запобігання корупції Наталія Корчак заявляє, що чиновники подаватимуть електронні декларації про доходи з 1 вересня. Про це вона сказала сьогодні, 18 серпня, під час спільного засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції та Комітету ВР з питань інформатизації та зв`язку щодо зриву повномасштабного запуску Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передає УНІАН.

За її словами, Держспецзв`язок «бере на себе зобов`язання отримати відповідні документи і до 31 серпня, довівши систему вже до функціоналу безпекової сторони, видати атестат відповідності».

Корчак підкреслила, що сьогодні на засіданні НАЗК було ухвалено рішення про внесення змін до деяких рішень агентства в частині функціонування Єдиного державного реєстру декларацій.

«Сьогодні ми це рішення опублікуємо. І з того моменту, як воно буде заюстоване, суб`єкти декларування будуть подавати вже декларацію з 1 вересня 2016 року. Цим самим ми виконаємо міжнародні зобов`язання за результатами отримання сертифікату відповідності, який нам уже надасть Держспецзв`язок»,— сказала Корчак.

Крім того, вона повідомила, що сьогодні також ухвалено рішення звернутися до Кабінету міністрів щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, опівночі 15 серпня сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ у суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

«Transparency International Україна» назвало рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзвʼязку «дозволом на приховування реальних доходів».

В адміністрації президента сподіваються, що система е-декларування повноцінно запрацює з вересня.

Зазначимо, проблеми з забезпеченням повноцінної роботи Комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) реєстру електронного декларування, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною до запровадження безвізового режиму. Також запуск електронного декларування є умовою отримання Україною траншу МВФ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!