В оксамитовий сезон відпочинок на Азові подешевшає вдвічі, а Одеса залишиться на старому рівні

Закінчується літо, але не всі встигли побувати на курортах. Багато свідомо перенесли відпустку на осінь, щоб зробити її дешевшою. Видання «Сегодня» зʼясовувало, куди збираються українці не в сезон і скільки на цьому вийде заощадити.

«Середземноморʼя у вересні стає холодним, в Італії та Іспанії часто йдуть дощі, тому відпочивати там в цей період суттєво дешевше. Можна знайти путівку навіть за 150 євро,— розповідає директор турагентства Марина Коваленко.— У сезон же це було мінімум у два рази дорожче. До речі, багато хто робить вибір саме на користь Іспанії, оскільки в вересні вона не тільки сильно дешевшає, але плюс до того, в цьому місяці там ще і проходить велике свято на честь засновника сучасної школи тореодором Педро Ромеро — це дуже яскраве і видовищне шоу».

За словами фахівця, сильно падають в ціні і путівки в Хорватію. Правда, тепло в цю пору року там буде тільки в Спліті, але цей недолік компенсують зекономлені гроші, адже поїхати в цю країну на автобусі можна за 135 євро. Правда, за цю суму пропонують готелі економ-класу, але якщо їхати насолоджуватися природою і місцевим колоритом, то порівняно скромні побутові умови можна і перетерпіти, вважає експерт.

«Зазвичай за такі гроші восени пропонують готелі, розташовані на відстані одного-трьох кілометрів від пляжу. Номери будуть, само собою, чисті, але без надмірностей, а їжу доведеться оплачувати додатково»,— розповідає Коваленко.

Не занадто сильно, але подешевшають восени і найбільш популярні серед українців курорти — Туреччина, Єгипет і Туніс. Море там ще буде теплим, але напливу туристів не очікується, тому відпочити за системою «Все включено» в цей період там можна за 300 дол. До речі, в турагентствах відзначають: незважаючи на останні події в Туреччині, інтерес до поїздок в цю країну залишився практично на колишньому рівні.

Втім, багато збираються відпочивати і в місцевих широтах. Сімʼя Ольги Скарбиш збирається в Кирилівку на Азовське море, причому вже який рік поспіль запланувала цю поїздку саме на осінь. Жінка каже, що ціни там впадуть в два-три рази.

«Ми знайшли хороший номер за двісті гривень на добу. Влітку за нього хотіли 450 грн. Їдемо в Кирилівку, тому що туди простіше дістатися з маленькою дитиною, там хороший клімат і звична нам їжа»,— пояснює Скарбиш.

Бази відпочинку на Азовському морі підтверджують, що ціни з середини вересня дійсно істотно впадуть.

«Будемо опускати ціну за номери орієнтовно рази в два, тому як дорожче багато відпочиваючих знайти важко,— пояснює господар бази відпочинку Костянтин Каламаніч.— В принципі, це нормальна практика для вересня. Звичайні кімнати або літні будиночки з радянським ремонтом взагалі здаються за 50 грн».

А ось інший популярний вітчизняний курорт, Одеса, подешевшає не сильно. За словами Марини Коваленко, в самій Одесі ціни залишаться приблизно на тому ж рівні, дешевше стане хіба що відпочинок в Затоці, Коблево і інших невеликих селищах. Там можна буде поселитися від 100 грн на добу з людини, але за ці гроші вам запропонують хіба що так званий «радянський» сервіс.

Зате, зазначає фахівець, багато пропозицій від 50 грн на добу є на Західній Україні, яка, до речі, і так була популярна серед туристів в цьому році.

«За відгуками туристів, там вони отримують набагато більше вражень, ніж на морі у нас. Та й харчування там набагато дешевше»,— пояснює Коваленко.

Нагадаємо, 6 українських пляжів потрапили в світовий список найчистіших.

За даними соцопитування тільки 2% українців поїдуть відпочивати за кордон.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!