Прокуратура Туреччини вимагає для проповідника Гюлена два довічні терміни

Прокуратура Туреччини вимагає засудити ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, на якого Анкара покладає відповідальність за невдалу спробу державного перевороту у країні, до двох довічних термінів позбавлення волі. Про це повідомляє турецьке державне інформагентство Anadolu у вівторок, 16 серпня.

Фетхуллах ГюленУ висновку турецької прокуратури Фетхуллаха Гюлена звинувачують у «спробі насильницького руйнування конституційного ладу», а також у «керівництві озброєним терористичним угрупуванням».

У висновку прокуратури обсягом 2527 сторінок Гюлена звинувачують у «спробі насильницького руйнування конституційного ладу» країни, а також у «керівництві озброєним терористичним угрупуванням». Окрім двох довічних термінів, прокуратура також вимагає додатково присудити йому 1900 років позбавлення волі.

Ордер на арешт

Після невдалої спроби путчу в Туреччині у ніч на 16 липня Анкара оголосила Гюлена, який нині проживає в США, його організатором та ідейним лідером. Турецька влада видала ордер на арешт проповідника та закликала Вашингтон видати його. Гюлен емігрував до США у 1997 році, після того як турецький уряд звинуватив його у спробі створити ісламську державу.

Після придушення спроби державного перевороту турецька влада звільнила або тимчасово відсторонила від посади понад 80 тисяч державних службовців, зокрема співробітників органів правосуддя, військових органів, поліції та сфери освіти. Загалом було затримано понад 35 тисяч жителів Туреччини, 11,6 тисячі з яких врешті відпустили. Приводом для великої частини арештів стала наявність підозри про причетність до руху Гюлена.

Дивитись відео02:14

Поділитись

Стан демократії в Туреччині: люди тікають з країни

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Jf8b

Стан демократії в Туреччині: люди тікають з країни

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!