Суд у Львові заарештував екс-директора Грибовицького звалища, де загинули рятувальники

Галицький районний суд Львова у вівторок, 16 серпня, взяв під арешт колишнього директора комунального підприємства «Збиранка» Богдана Горбаля. Але з огляду на його літній вік (72 роки) і стан здоровʼя, Горбалю дозволили сплатити заставу у розмірі 110 тисяч 240 гривень. Після сплати застави він зможе вийти на волю.

Після пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищіУ Львові обрали запобіжний захід для одного із підозрюваних у трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Екс-директора місцевого комунального підприємства взяли під варту на 60 діб.

Напередодні Горбалю та ще двом посадовцям оголосили про підозру у Львівській обласній прокуратурі. Їх звинуватили у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості. Йдеться про те, комунальники не здійснювали перешарування сміття землею, через що відбувалось постійне загоряння звалища. Також комунальники допустили, що кут ухилу сміттєвого полігону виріс до 60 градусів, тоді як нормами дозволено лише 18 градусів.

У свою чергу, екс-керівник комунального підприємства винним себе не вважає. Горбаль каже, що у ніч пожежі бачив тріщину на звалищі і попередив про небезпеку керівництво пожежників. У трагедії він вважає винними самих рятувальників: «Зсув спричинила надмірна кількість води, яку вони вилили. Можна було пересипати землею, можна було бульдозерами якось вирівняти, але не можна було три тисячі тонн виливати на це сміття»,— стверджує він. Попереду судові слухання інших фігурантів справи.

Нагадаємо, що 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі у Жовківському районі на Львівщині стався зсув, внаслідок якого загинули троє пожежників та зник безвісти службовець комунального підприємства «Збиранка». Тіло останнього так і залишилось під завалами.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!