В Україні створять міжнародний комітет "Крим" із захисту прав людини, – Чубаров

Фото з архіву "Дня"

В Україні створять міжнародний комітет «Крим» щодо захисту прав людини. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради від фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров, передає прес-служба БПП.

«Ми зараз обговорюємо з адвокатами… іншими громадськими діячами можливість створення міжнародного комітету, який би сконцентрував свою діяльність на всі ті процеси, які відбуваються в Криму в сфері прав людини. Міжнародний правозахисний комітет, який знаходив би підтримку серед політиків, правозахисних міжнародних організацій, підтримку в забезпеченні прав людини в Криму, у вирішенні питання безпеки людей, які там проживають»,— пояснив нардеп.

За його словами, на даний момент питанням захисту прав людини в Криму та іншими питаннями займаються активісти.

«Активісти кримськотатарського народу займаються усім спектром питань, які стосуються кримських татар – і тих, які вже покинули Крим, і тих, які знаходяться в російські окупації. В нас не вистачає ні сил, ні ресурсів приділяти увагу усім питанням. В той же час, ми хочемо привернути увагу всього світу до проблеми прав людини в окупованому Криму»,— сказав Чубаров.

Він розповів, що до правозахисного Комітету увійдуть авторитетні люди: політики, громадські активісти і вже наступного тижня буде оголошений принцип роботи цього Комітету.

«Міжнародний правозахисний комітет „Крим“ концентруватиме у своїй діяльності реакцію на те, що відбувається у Криму – репресії, переслідування. Він користуватиметься підтримкою авторитетних політиків, міжнародних правозахисних організацій. Це не буде просто бюрократична організація, комітет сконцентрується на допомозі жертвам репресій, їхнім родинам, дітям, звичайно, він опиратиметься на допомогу, можливості і досвід Меджлісу»,— підкреслив парламентар.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!