США передадуть ОАЕ 15 в"язнів з Гуантанамо

Це — найбільша група вʼязнів, яка залишить Гуантанамо за президентства Барака Обами. В Amnesty International привітали цей крок, відзначивши серйозність намірів Обами закрити Гуантанамо найближчим часом.

Міністерство оборони США в понеділок, 15 серпня, заявило про передачу Сполученими Штатами Обʼєднаним Арабським Еміратам (ОАЕ) 15-х увʼязнених із тюрми на американській військово-морській базі Гуантанамо на Кубі, де утримують підозрюваних у тероризмі. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства. Це — найбільша група вʼязнів, яка залишить Гуантанамо за роки перебування Барака Обами на посаді президента США. Після цього в Гуантанамо перебуватиме ще 61 увʼязнений.

Серед тих, кого передадуть ОАЕ, 12 громадян Ємену та троє — Афганістану, повідомило агенції AFP на умовах анонімності джерело в Держдепартаменті США. «Сполучені Штати вдячні уряду ОАЕ за гуманітарний жест та готовність підтримати зусилля США із закриття вʼязниці в Гуантанамо»,— йдеться у заяві Пентагону.

Американске відділення міжнародної правозахисної організації Amnesty International привітало цей крок, зазначивши, що він є свідченням серйозності намірів Барака Обами, який заявив про плани закрити Гуантанамо до завершення свого перебування на посаді глави держави.

США використовують Гуантанамо в якості бази військово-морських сил із 1903 року на умовах орендного договору. Від решти території Куби Гуантанамо відділяє загороджувальна смуга з колючим дротом довжиною в 28 кілометрів та із 44 сторожовими вежами. На території у 118 квадратних кілометрів, крім вʼязниці, розташовані два аеродроми, шпиталь, кілька поселень і пляжі. Куба вимагає повернення цієї території і вже багато років відмовляється приймати за неї орендну плату.

Барак Обама, спочатку як кандидат у президенти США, а потім і як глава держави, неодноразово обіцяв закрити вʼязницю, «яка суперечить американським цінностям» і «підриває позиції США у світі». Після терактів 11 вересня 2001 року в США в Гуантанамо утримували 780 вʼязнів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!