ЗМІ: Прокурор Стамбула попросив США затримати проповідника Гюлена

Анкара стверджує, що мусульманський проповідник Мухаммед Фетхуллах Гюлен відповідальний за організацію спроби путчу в Туреччині. Запит на його затримання стамбульський прокурор надіслав лише зараз.

Очільник стамбульської прокуратури направив лист владі США з проханням про затримання мусульманського проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Гюлена, якого Туреччина вважає ідеологом невдалого військового перевороту. Про це в суботу, 13 серпня, повідомила телекомпанія CNN Türk.

Міністерство юстиції Туреччини передало листа США, в якому стверджується, що Гюлен був натхненником невдалого путчу 15 липня. В документі йому інкримінують десять різних правопорушень, включаючи спробу повалення уряду.

Гюлен та міждержавні відносини

Премʼєр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим анонсував візит до країни віце-президента США Джо Байдена, який запланований на 24 серпня. За його словами, основним елементом поліпшення відносин між Анкарою та Вашингтоном є саме видача Гюлена. «Тут немає місця для переговорів»,— цитує його слова CNN Türk.

Нагадаємо, раніше Гюлен розкритикував судову систему Туреччини після того, як турецький суд заочно видав ордер на його арешт. «Це загальновідомо, що судова система Туреччини не є незалежною, тому цей ордер є черговим прикладом того, як президент Ердоган рухається до авторитаризму і відходить від демократії»,— заявив 4 серпня Гюлен, який мешкає у США.

Поділитись

Стан демократії в Туреччині: люди тікають з країни (10.08.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Jf8b

Стан демократії в Туреччині: люди тікають з країни (10.08.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!