Росія анонсувала три години тиші в Алеппо задля гуманітарної допомоги

Руйнування в Алеппо, кінець липня 2016

Міністерство оборони Російської Федерації у четвер, 11 серпня, заявило, що готове на три години щодня припиняти атаки у роздертому конфліктом сирійському місті Алеппо. Причина анонсованого короткотермінового перемирʼя — організація гуманітарної допомоги для мешканців міста, де, за даними ООН, біля двох мільйонів людей залишилися без електроенергії, води та фактично без ліків і медичних засобів.

Росія оголосила, що на три години щодня призупинятиме вогонь у Алеппо для відправлення гуманітарної допомоги містянам, які залишилися без ліків, води та електроенергії.

«Для гарантії повної безпеки конвоїв до Алеппо організуємо гуманітарні вікна — з 10 до 13 години за місцевим часом відзавтра усі бойові дії, удари авіації та артилерії будуть призупинені»,— цитує генерал-лейтенанта РФ Сергія Рудського агентство AFP. Кількість днів, які триватимуть подібні «вікна», офіцер не назвав.

За даними ООН, для задоволення потреб громадян необхідно дві полоси руху та біля 48 годин для доставки гуманітарних вантажів. «Треба запитати, що можна досягти за три години, які вам пропонують»,— відзначив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних справ Стівен ОʼБраян.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!