Юнкер відмовляється йти на поступки Туреччині в питанні безвізового режиму

Жан-Клод Юнкер

Задля отримання безвізового режиму Туреччині все ж доведеться змінити своє антитерористичне законодавство. Про це сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в інтервʼю німецькому виданню Tagesspiegel, оприлюдненому в неділю, 7 серпня.

Президент Єврокомісії водночас висловився на захист угоди між ЄС і Туреччиною щодо врегулювання кризи біженців.

«Туреччина зобовʼязалася виконати загалом 72 умови, і тільки коли це відбудеться, ми зможемо скасувати візовий режим для турецьких громадян»,— наголосив Юнкер. Він наголосив, що основні права, зокрема свобода преси, не можуть бути скасовані самим лише посиланням на антитерористичне законодавство.

Водночас на запитання, чи вважає Юнкер помилкою угоду з Туреччиною щодо врегулювання кризи біженців, він відповів: «Ми повинні співпрацювати з нашими сусідами не тому, що цей чи той уряд нам особливо подобаються, а тому, що ми маємо обовʼязок допомогти людям, які страждатимуть, якщо ми не дійдемо згоди». За словами Юнкера, не можна було й далі спостерігати, як десятки тисяч мігрантів гинуть в Егейському морі.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наполягає на запровадженні ЄС безвізового режиму для турецьких громадян у найближчі міяці як частини домовленостей щодо врегулювання кризи біженців.

Останнього тижня між Туреччиною та Австрією триває дипломатична напруженість через пропозицію канцлера Австрії перервати переговори про членство Туреччини в ЄС та безвізовий режим. ЄС розкритикував масові арешти в Туреччині після провального перевороту 15 липня.

Дивитись відео02:17

Поділитись

Туреччина-Німеччина: обмін ляпасами (01.08.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JZjq

Туреччина-Німеччина: обмін ляпасами (01.08.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!