У Сирії повстанці прорвали облогу Алеппо

Сирійське місто Алеппо

Сирійські повстанці прорвали облогу міста Алеппо, у якій його протягом останніх трьох тижнів тримали сили режиму президента Башара Асада. У суботу, 6 серпня, повстанцям остаточно вдалось взяти під контроль південно-західне передмістя Алеппо під назвою Рамусса і таким чином розблокувати та відкрити новий шлях до міста з південного заходу.

Західна частина Алеппо звільнена з-під блокади, у якій війська Асада її тримали протягом трьох тижнів.

«Повстанці прорвали облогу Алеппо»,— підтвердила інформацію базована в Стамбулі опозиційна Національна коаліція у своєму Twitter. Як повідомив кореспондент AFP з місця подій, до міста з боку Рамусси у суботу заїхала перша за останній місяць вантажівка з овочами.

Базований у Лондоні Сирійський моніторинговий центр за дотриманням прав людини підтвердив, що район Шейх Саїд на півдні міста Алеппо був зʼєднаний з іншими територіями, контрольованими повстанцями, проте наголосив, що решта територій продовжують перебувати під контролем урядових військ президента Башара Асада. «Західна частина Алеппо звільнена з-під блокади. Для мирних мешканців, які живуть у контрольованих урядом районах Алеппо, більше немає безпечних шляхів вʼїзду чи виїзду з міста»,— повідомив голова центру моніторингу Рамі Абдель Рахман.

За даними центру, лише за суботу, 6 липня, обидві ворогуючі сторони втратили убитими близько 200 осіб, а від початку наступу повстанців для звільнення міста з-під блокади втрати обох сторін становили 700 бійців. Крім того, за цей період жертвами протистояння стали щонайменше 130 цивільних мешканців міста.

ІД втрачає Манбідж

Тим часом Сирійські демократичні сили (СДС) взяли під контроль місто Манбідж на півночі країни, яке тривалий час залишалося одним з бастіонів терористичного угруповання «Ісламська держава», повідомляє Сирійський моніторинговий центр за дотриманням прав людини. Нині бійці СДС прочісують місто у пошуках бойовиків ІД, зокрема, бої тривають у центрі міста.

За даними Військової ради Манбіджа, демократичні сили контролюють 90 відсотків міста. Бої за Манбідж тривали з кінця травня 2016 року. Втрата міста стала найбільшою стратегічною поразкою бойовиків ІД в Сирії з липня 2015 року, коли їх вибили з прикордонного міста Ет-Телль-ель-Абьяд.

Дивитись відео00:29

Поділитись

У Сирії збито російський гелікоптер (01.08.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JZf5

У Сирії збито російський гелікоптер (01.08.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!