Сирія: повстанці проривають облогу Алеппо, а ІД майже втрачає Манбідж

Сирійське місто Алеппо

Коаліція джихадистів та ісламістських повстанців Сирії у суботу, 6 серпня, захопила ключові позиції південніше міста Алеппо. Таким чином повстанці намагаються прорвати облогу, у якій вже кілька тижнів тримають місто урядові сили режиму президента Башара Асада.

Коаліції сирійських повстанців практично вдалось прорвати облогу, в якій кілька тижнів перебуває місто Алеппо. Сирійські демократичні сили відбили у ІД майже все місто Мандібж.

Як повідомляє AFP з посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, що базується в Лондоні, повстанці захопили військову школу з великою кількістю озброєння, а також велику частину артилерійської школи.

Як заявив голова центру моніторингу Рамі Абдель Рахман, сили коаліції своїм вогнем майже відрізали маршрут постачання до частини міста, яке контролюється урядовими військами. Дорога, яка пролягає через південно-західне передмістя Алеппо під назвою Рамусса, є останнім вільним маршрутом до Алеппо. Якщо повстанцям вдасться її захопити, вони таким чином відріжуть сили режиму Асада та відкриють новий шлях до східної частини міста, яка перебуває в облозі.

ІД майже вибили з Манбіджа

Водночас відбулись зміни і на іншому фронті протистояння у Сирії — у місті Манбідж, яке довгий час залишається одним з бастіонів терористичного угруповання «Ісламська держава». Як повідомляє у суботу Сирійський центр моніторингу, переважно курдські бійці у складі Сирійських демократичних сил за підтримки авіаударів західної коаліції на чолі зі США взяли під контроль більшу частину міста.

Бої тривають у північних околицях та у центрі міста. Як повідомляє агентство AP з посиланням на курдського активіста, бойовики ІД досі контролюють деякі райони Манбіджа, зокрема, великий район Сараб у його північно-західній частині. За словами активіста, «це є справою часу», коли бійці Сирійських демократичних сил повністю отримають контроль над містом.

Якщо ІД втратить контроль над Мандібжем, це буде їхньої найбільшою стратегічною поразкою в Сирії з липня 2015 року, коли їх вибили з прикордонного міста Ет-Телль-ель-Абьяд.

Дивитись відео00:29

Поділитись

У Сирії збито російський гелікоптер (01.08.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JZf5

У Сирії збито російський гелікоптер (01.08.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!