Штайнмаєр виступив за продовження переговорів з Туреччиною щодо членства в ЄС

На зустрічі глав МЗС німецькомовних країн Франк-Вальтер Штайнмаєр та Жан Ассельборн розкритикували позицію Австрії щодо переговорів з Туреччиною.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відкинув ідею австрійського канцлера Крістіана Керна про припинення переговорів щодо членства Туреччини в ЄС. «Боюся, проблема, перед якою ми стоїмо нині (…) є більшою, ніж питання про те, коли, як і з якою швидкістю проходитимуть переговори про членство (Туреччини в ЄС — Ред.)»,— сказав Штайнмаєр у пʼятницю, 5 серпня, у Вадуці, де він зустрівся з главами МЗС німецькомовних країн, цитує агентство Reuters. Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн підтримав позицію Штайнмаєра.

Натомість австрійський міністр Себастіан Курц заявив, що «однозначно не бачить» ані полегшення візового режиму для Туреччини, ані пришвидшення процесу набуття нею членства в ЄС. У відповідь на це Штайнмаєр наголосив на важливості економічних і політичних звʼязків ЄС та Туреччини. Він додав, що докладе зусиль, аби діалог з Туреччиною продовжувався «не лише через мегафони, мікрофони і камери».

Водночас Штайнмаєр знову застеріг владу Туреччини від відновлення смертної кари, що не поєднується з цінностями ЄС. Також він порадив зосередитися на тому, «що ми можемо зробити для заарештованих».

Як повідомлялося, канцлер Австрії Крістіан Керн закликав ЄС припинити переговори з Туреччиною про її майбутнє членство в Євросоюзі через масові порушення прав людини після невдалої спроби перевороту 15 липня.

Дивитись відео00:39

Поділитись

Канцлер Австрії — за припинення перемовин з Туреччиною про вступ до ЄС (04.08.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JbOs

Канцлер Австрії — за припинення перемовин з Туреччиною про вступ до ЄС (04.08.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!