Уряд розглядає можливість монетизації зекономленої субсидії, - Розенко

Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Детальніше читайте на УНІАН: http://economics.unian.ua/realestate/1454348-kabmin-rozglyadae-mojlivist.

Кабінет міністрів розглядає можливість монетизації суми субсидій, яка залишиться невикористаною домогосподарствами на кінець опалювального сезону, повідомила прес-служба віце-премʼєр-міністра Павла Розенко. «Як один з варіантів удосконалення системи субсидій, і я думаю, що він буде введений,— це монетизація економії субсидії. Коли людина заощадить на споживанні газу, електроенергії, та в кінці опалювального сезону виникне позитивна дельта, ми працюємо над тим, щоб ця позитивна дельта була монетизована»,— цитує Розенко прес-служба. Разом з тим, Розенко засумнівався в можливості повної монетизації субсидій. «Субсидія має абсолютно цільове спрямування — це розрахунок за газ і житлово-комунальні послуги. І ми повинні бути впевнені, що кошти будуть саме на це використані. На жаль, повної монетизацією субсидій ми цього досягти на 100% не зможемо»,— цитує Розенко прес-служба. У повідомленні наголошується, що минулого року середній розмір субсидії на одну сімʼю становив 1400 гривень.Кабінет міністрів розглядає можливість монетизації суми субсидій, яка залишиться невикористаною домогосподарствами на кінець опалювального сезону, повідомила прес-служба віце-премʼєр-міністра Павла Розенко. «Як один з варіантів удосконалення системи субсидій, і я думаю, що він буде введений,— це монетизація економії субсидії. Коли людина заощадить на споживанні газу, електроенергії, та в кінці опалювального сезону виникне позитивна дельта, ми працюємо над тим, щоб ця позитивна дельта була монетизована»,— цитує Розенко прес-служба. Разом з тим, Розенко засумнівався в можливості повної монетизації субсидій. «Субсидія має абсолютно цільове спрямування — це розрахунок за газ і житлово-комунальні послуги. І ми повинні бути впевнені, що кошти будуть саме на це використані. На жаль, повної монетизацією субсидій ми цього досягти на 100% не зможемо»,— цитує Розенко прес-служба. У повідомленні наголошується, що минулого року середній розмір субсидії на одну сімʼю становив 1400 гривень.

Кабінет міністрів розглядає можливість монетизації суми субсидій, яка залишиться невикористаною домогосподарствами на кінець опалювального сезону, повідомила прес-служба віце-премʼєр-міністра Павла Розенко.

«Як один з варіантів удосконалення системи субсидій, і я думаю, що він буде введений,— це монетизація економії субсидії. Коли людина заощадить на споживанні газу, електроенергії, та в кінці опалювального сезону виникне позитивна дельта, ми працюємо над тим, щоб ця позитивна дельта була монетизована»,— цитує Розенко прес-служба.

Разом з тим, Розенко засумнівався в можливості повної монетизації субсидій. «Субсидія має абсолютно цільове спрямування — це розрахунок за газ і житлово-комунальні послуги. І ми повинні бути впевнені, що кошти будуть саме на це використані. На жаль, повної монетизацією субсидій ми цього досягти на 100% не зможемо»,— цитує Розенко прес-служба.

У повідомленні наголошується, що минулого року середній розмір субсидії на одну сімʼю становив 1400 гривень.

У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що кількість сімей, що потребують отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в Україні у опалювальному сезоні 2016-2017 роках зросте до 8-9 мільйона з 5,5 мільйона після встановлення з 1 травня єдиної ціни на газ для всіх категорій споживачів.

У Міністерстві фінансів повідомили, що 2015 року 43% рахунків за комунальні послуги покривалося субсидіями. У бюджеті минулого року було закладено 35 мільярдів гривень на ці цілі, а 2016 року витрати перевищать 40 мільярдів гривень.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!