Ердоган анонсував "чистки" серед підприємців

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив у четвер, 4 серпня, що переслідуватиме підприємців, повʼязаних із мусульманським проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого Анкара звинувачує у організації путчу 15 липня. «Безсумнівно, ця організація має відростки у світі бізнесу,— заявив Ердоган під час виступу у торговій палаті в Анкарі.— Ми націлені повністю відрізати всі бізнесові звʼязки цієї організації».

Реджеп Таїп Ердоган в ході зустрічі у торговій палатіТурецька влада переконана, що серед представників бізнесу є багато прихильників провального липневого перевороту.

Ердоган наголосив, що кожен цент, який заробляє рух Гюлена, «є кулею, зарядженою у ствол, щоби бути вистріленою по цій нації. Як ми не толеруємо тих, хто стріляє цими кулями, так само ми не пробачимо тим, хто ці кулі фінансував», сказав президент.

Прихильники Гюлена, який проживає в США, справді володіють школами, благодійними організаціями та компаніями по всьому світу, однак сам Гюлен заперечує будь-яку причетність до перевороту.

Бізнес Туреччини не є першою сферою, яка зазнає «чисток». Як повідомлялося, в Туреччині тривають масові звільнення через підозри у звʼязках із рухом Гюлена: звільнено вже близько 70 тисяч осіб, які працювали в медіа, освіті, сфері охорони здоровʼя та служили у війську. Понад 18 тисяч осіб затримано або заарештовано через підозру у підтримці путчу.

Водночас премʼєр-міністр Біналі Їлдирим заявив, що Туреччина представить пакет реформ, спрямованих на заохочення інвестицій. Зокрема йдеться про скасування податків на інвестиції. Таким чином, уряд намагається посилити впевненість міжнародних інвесторів у стійкості економіки своєї країни.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!