Гуґ: Перемовники у Мінську закрили очі на тисячі порушень перемир"я

Перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александер Гуґ вважає, що в першу чергу Тристороння контактна група у Мінську має звернути увагу на порушення перемирʼя та приступити до розслідувань.

Перший заступник голови Cпеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александер Гуґ заявив, що попри регулярні зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську для вирішення конфлікту на Донбасі, сторони жодного разу не порушували питання порушень режиму припинення вогню. Про це він сказав у інтервʼю німецькому телеканалу ARD, опублікованому у середу, 3 серпня.

«Обговорення порушень режиму припинення вогню просто не відбувається. Жодне з десяти тисяч порушень, а також жодне з обмежень нашої свободи пересування як спостерігачів не стає предметом дискусії»,— наголосив представник ОБСЄ. За його словами, безкарність стає поштовхом для нових порушень. Гуґ закликає сторони покласти край такій ситуації, для чого необхідно чітко визначити, звідки і ким був випущений кожен конкретний постріл.

Він також занепокоєний безпекою членів СММ: число інцидентів за участю спостерігачів зростає зі збільшенням напруженості на лінії розмежування, їх свободу пересування обмежують, трапляються і напади на патрулі. «Їх не розслідують. І це треба змінювати в першу чергу»,— наголосив Гуґ. Представник СММ додав, що їх право вільно переміщуватися Донбасом надане не скільки мандатом від ОБСЄ, скільки узгоджено перемовниками у Мінську.

Дивитись відео02:22

Поділитись

Александер Гуґ: ситуація в Східній Україні дуже непередбачувана (22.06.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JBUA

Александер Гуґ: ситуація в Східній Україні дуже непередбачувана (22.06.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!