КНДР запустила дві балістичні ракети: одна пролетіла 1000 кілометрів

Пхеньян провів чергові ракетні випробування. Одна ракета вибухнула після запуску, інша — пролетіла 1000 кілометрів і впала у водах виключної економічної зони Японії.

Північна Корея в середу, 3 серпня, запустила дві балістичні ракети середньої дальності. Одна з них, пролетівши тисячу кілометрів, впала поблизу територіальних вод Японії. Інша, за даними американської розвідки, вибухнула відразу після запуску.

У міністерстві оборони Японії заявили, що ракета впала у води виключної економічної зони країни. «Це становить серйозну загрозу безпеці Японії, і це непробачний акт насильства по відношенню до безпеки Японії»,— цитує японського премʼєра Сіндзо Абе агенція AP.

Вашингтон засудив ці випробування та назвав їх однозначним порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, а Сеул заявив, що вони свідчать про наміри Пхеньяна мати змогу завдавати ракетні удари по Південній Кореї та інших сусідніх країнах.

У США зазначили, що мова йде, імовірно, про ракети «Родон» («Нодон»). Північна Корея цього року регулярно проводить випробування різних ракет, але на думку південнокорейських аналітиків, політ на відстань у тисячу кілометрів є одним з найкращих результатів для КНДР.

Як повідомляється, пуски ракет класу «Родон» відбулись на тлі погроз Північної Кореї «фізичною дією» у відповідь на заплановане розгортання новітньої системи протиракетної оборони THAAD США в Південній Кореї.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!