Щойно Угода про асоціацію опиниться в парламенті, вона буде затверджена, - депутат

Депутати зможуть легітимізувати довго виборювану Угоду про асоціацію цього або наступного тижня. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив голова фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв. За словами політика, якщо угоду не буде ратифіковано найближчим іноді, українські виробники не зможуть користуватися наданою Європою преференцією, а саме — нульовими ставками мита. «Навіть якщо Угода не буде ратифіквана цього тижня, Верховна Рада продовжить свою роботу і проголосує за це наступного тижня»,— завірив Соболєв.

Подібна тактика парламентарів та зволікання президента із поданням Угоди для ратифікації у ВР викликало шквал критики. Політики та експерти наголошували на тому, що Грузія та Молдова, які уклали подібні угоди із Європейським Союзом, ратифікують їх найближчим іноді, в той час як Україна, громадяни якої ціною власних життів вели боротьбу на Євромайдані, зробила невелику паузу.

«Верховна Рада може ратифікувати тільки те, що подано до її розгляду. Кабінет Міністрів разом із Президентом мають узгодити усе між собою та подати парламенту пакет документів. Щойно такий зʼявиться, я впевнений, жодних зволікань з боку депутатів не буде»,— сказав «Дню» депутат від партії «УДАР» Павло Розенко. Народний обранець запевнив, що потрібна кількість голосів у парламенті є, справа лише за напрацюванням відповідного акту.

«Звісно, ратифікація в українському парламенті необхідна і це буде позитивний сигнал. Однак, потрібно враховувати, що Угода набуде чинності після її ратифікації у кожному з парламентів країн-членів ЄС. Цей процес може затягнутися у часі. Тут вже питання до наших дипломатичних відомств, які мають працювати із іншими країнами для вирішення цього питання»,— зауважив депутат.

Анна ЧЕРЕВКО, «День»

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!