Кампанія з відкликання президента Венесуели завершила перший етап

Ніколас Мадуро

Венесуельська опозиція успішно пройшла перший етап на шляху до проведення референдуму про відкликання президента країни Ніколаса Мадуро. Про це в понеділок, 1 серпня, повідомила національна виборча комісія Венесуели, зазначивши, що зібрані опозицією мінімум по одному відсотку підписів виборців у кожному штаті є дійсними.

Виборча комісія Венесуели перевірила підписи одного відсотка виборців у кожному штаті. Наступний етап буде складнішим — зібрати 20 відсотків підписів зареєстрованих виборців. Уряд намагається цьому запобігти.

Мова йде про приблизно 200 тисяч підписів. У травні опозиція представила 1,8 мільйона підписів, з яких 1,3 мільйона були прийняті комісією. Після цього підписантам треба було приходити у виборчі органи, щоб підтвердити свою особу скануванням відбитків пальців.

Тепер на опозицію чекає ще складніше завдання: наступна фаза передбачає збір 20 відсотків підписів зареєстрованих виборців, або чотирьох мільйонів осіб. На цей збір передбачено лише три дні.

Проте виборча комісія поки так і не назвала дати для початку наступного етапу. Час має вирішальне значення, адже якщо Мадуро програє референдум цього року, то опозиція має шанс закінчити 17-річну історію безперервного правління соціалістів в країні через позачергові вибори президента. Натомість якщо референдум відбудеться наступного року, то Мадуро на його посту замінить віце-президент, що залишить соціалістичну партію при владі до чергових президентських виборів в країні, які заплановані на кінець 2018 року. Тож опозиція вимагає призначити дату початку збору наступних підписів.

Згідно з соціологічними опитуваннями, більшість венесуельців виступають за відставку чинного глави держави. Як відомо, під час правління Мадуро країна переживає складні часи — економічний колапс, нестачу їжі та товарів першої необхідності, гіперінфляцію, мародерство.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!