Президент Польщі підписав закон про конституційний суд попри вимоги ЄС

 Президент Польщі підписав закон про конституційний суд попри вимоги ЄС

Президент Польщі Анджей Дуда в суботу, 30 липня, підписав новий закон щодо конституційного суду (КС). Про це йдеться у повідомленні на сайті глави держави. Попри ультиматум, висунутий Європейською комісією, її вимоги, так само як і рекомендації незалежних польських юристів і організацій, наприклад, Гельсінськоо фонду з прав людини, не взяли до уваги в новому законі, повідомляє AFP.

Анджей Дуда проігнорував застереження Брюсселя та незалежних юристів щодо реформи конституційного суду. Він це зробив за кілька днів після ультиматуму з боку Єврокомісії.

Серед іншого, новий закон передбачає, що всі справи, які зараз перебувають в суді, мають бути заново розглянуті після того, як закон вступить у силу. Крім того, три судді КС, обраних попереднім складом Сейму, не допускаються до роботи в ньому, замість них закон називає суддями інших трьох осіб, обраних парламентом, де домінує партія «Право і справедливість».

27 липня Європейська комісія дала Варшаві три місяці на внесення змін до законодавства. В іншому разі Брюссель погрожує Варшаві застосуванням сьомої статті Лісабонської угоди, яка передбачає, що у разі «серйозного та тривалого порушення» засадничих цінностей, які містяться в угоді, члена ЄС можуть позбавити права голосу.

Нагадаємо, раніше експерти Венеціанської комісії заявили, що суперечлива реформа конституційного суду країни, ініційована правлячими націонал-консерваторами в Польщі, становить загрозу для правової держави та демократії в країні. Як зазначається у матеріалі Gazeta Wyborcza, закон не враховує основних вимог Венеціанської комісії: роботи трьох суддів, обраних попереднім Сеймом та публікації рішення КС Польщі від 9 березня щодо попереднього закону про конституційний суд.

Дивитись відео01:31

Поділитись

Чи втратить Варшава право голосу в Раді ЄС? (13.01.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HcgX

Чи втратить Варшава право голосу в Раді ЄС? (13.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!