Єврокомісія не радить штрафувати Іспанію та Португалію за дефіцит бюджету

ЄК не радить карати Іспанію й Португалію за дефіцит бюджету

Європейська Комісія радить не стягувати грошового штрафу з Іспанії та Португалії за порушення Пакту про стабільність і зростання. Про це сказав віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у середу, 27 липня. Згідно з Пактом, рівень дефіциту країн-членів ЄС не повинен перевищувати три відсотки ВВП.

Згідно з Пактом про стабільність і зростання, країни ЄС повинні утримувати дефіцит свого бюджету на рівні не вище трьох відсотків ВВП. Іспанія та Португалія порушили дані правила.

Іспанія у 2015 році показала дефіцит на рівні 5,1 відсотка, Португалія — на рівні 4,4 відсотка. Штрафи, які загрожують цим країнам, можуть сягнути 2,2 мільярда євро для Іспанії та 360 мільйонів євро для Португалії. Однак у Єврокомісії вирішили, що штрафи лише погіршать невтішну економічну ситуацію у двох країнах.

Раніше Пакт про стабільність і зростання порушували Німеччина та Франція, однак ці країни уникли штрафів.

У липні міністри фінансів країн-членів Єврозони уперше запустили механізм накладання штрафу на двох членів Єврозони за порушення Пакту. Тепер вони мають вирішити, дослухатися до поради Єврокомісії чи все ж таки оштрафувати Іспанію та Португалію.

Дивитись відео02:36

Поділитись

Покращення по-португальськи: як живеться через чотири роки після кризи

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1FTsC

Покращення по-португальськи: як живеться через чотири роки після кризи

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!