У Туреччині видали ордери на арешт 47 журналістів опозиційного видання

Турецька влада видала ордери на арешт загалом 47 колишніх співробітників донедавна опозиційного видання Zaman. Влада вважає його «рупором» опозиційного руху «Хізмет».

47-ом колишнім співробітникам турецького видання Zaman загрожує увʼязнення. Турецька влада видала у середу, 27 липня, ордери на їх арешт. За словами одного з представників правоохоронних органів, арештувати мають не лише колишнє керівництво видання, а й деяких авторів, що вели свої авторські колонки в згаданій газеті. На думку турецької влади, видання Zaman донедавна було «рупором» опозиційного руху «Хізмет» проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Гюлена, сказав представник правоохоронних органів, повідомляє інформагентство AFP.

До березня цього року видання справді вважалося наближеним до згаданого руху. Але на початку березня турецька поліція штурмом захопила редакцію газети, після чого у ній запровадили зовнішню адміністрацію. Шеф-редактора Абдульхаміда Біліджи звільнили. Через два дні вийшов друком проурядовий випуск газети, з першої шпальти посміхався президент країни Реджеп Таїп Ердоган.

Нагадаємо, після невдалої спроби державного перевороту в Туреччині триває проголошена Ердоганом «зачистка». У рамках цих заходів заарештовано тисячі військовослужбовців, поліцейських, суддів та прокурів.

Крім того, кілька днів тому антитерористична прокуратура видала також ордери на арешт 42 журналістів. Серед них — і відома своєю критикою влади журналістка Назлі Іліджак. Іліджак звільнили 2013 року з близького до уряду видання Sabah через критичні до влади матеріали на тлі корупційного скандалу. Іліджак затримали напередодні.

DW.COM

Туреччина: затримані два генерали та екс-губернатор Стамбула

Ердоган виправдовує можливе відновлення смертної кари «бажанням народу»

Президент Туреччини також закинув ЄС невиконання зобовʼязань з угоди щодо врегулювання кризи біженців. (26.07.2016)

У Туреччині видали ордери на арешт 42 журналістів

У списку на арешт — і відома своєю критикою влади журналістка Назлі Іліджак. Ордери на затримання працівників ЗМІ стали першими з моменту невдалої спроби путчу. (25.07.2016)

Поділитись

Туреччина в умовах надзвичайного стану (21.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JTJj

Туреччина в умовах надзвичайного стану (21.07.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!