Solar Impulse 2 успішно завершив навколосвітню подорож

Перший літак на сонячних батареях Solar Impulse 2, що здійснює навколосвітню подорож, завершив переліт, подолавши останню ділянку маршруту. Вилетівши два дні тому з Каїра, він сів у ніч на вівторок, 26 липня, в Абу-Дабі. Це був сімнадцятий і заключний етап подорожі, що розпочалася ще в березні 2015 році.

Solar Impulse 2 розпочав навколосвітню подорож в Абу-Дабі більше року тому (архівне фото)Швейцарський мандрівник Бертран Піккар успішно посадив літак на сонячних батареях в Абу-Дабі. Саме звідси розпочалася навколосвітня подорож у березні 2015 року.

«Ми пообіцяли, що повернемося»,— сказав після посадки літака 58-річний швейцарський мандрівник Бертран Піккар, цитує агенція dpa. Піккара та його напрника Андре Боршберга з вдалим завершенням проекту привітав генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Останній переліт було заплановано здійснити більше тижня тому, але політ відклали через вітри та хворобу Піккара. Піккар та Андре Боршберг керували літаком по черзі. За час подорожі Solar Impulse 2 подолав понад 40 тисяч кілометрів. Чистий час польоту становив майже 510 годин. Спочатку пілоти розраховували на те, що переліт триватиме близько п’яти місяців, враховуючи всі проміжні посадки. Однак через вихід з ладу сонячної батареї літак майже на девʼять місяців зупинився на Гаваях для вимушеного ремонту.

Компанії Dassault Systems знадобилося 13 років на розробку та виготовлення літака з розмахом крил 72 метри. На літаку містяться понад 17 тисяч фотоелементів, які подають струм до електродвигунів. Завдяки цьому літак здатен розвивати швидкість до 140 кілометрів за годину.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!