Вчені визначили найдревнішого спільного "предка" всього живого

 Вчені визначили найдревнішого спільного

Науковці визначили спільну форму життя всіх живих видів на планеті. Про це у понеділок, 25 липня, повідомляють дослідники Інституту молекулярної еволюції Університету імені Гейнріха Гейне в німецькому Дюссельдорфі. Найпростіший одноклітинний організм не потребував кисню і жив при температурі 100 градусів за Цельсієм у так званих гідротермальних джерелах у морі на великих глибинах близько 3,8 мільярдів років тому.

Одноклітинний організм Luca жив без сонячного світла і не потребував кисню. Вчені припускають, що він і був тим самим перший живим організмом, від якого потім розвинулися бактерії, гриби та тварини, зокрема й людина.

Життя організму, який отримав назву Luca (Last Universal Common Ancestor — останній всесвітній спільний предок) описане в науковому журналі Nature Microbiology. Для обміну речовин одноклітинний організм використовував вуглекислий газ, водень та азот і не потребував кисню. Всі хімічні реакції Luca здійснював без допомоги сонячного світла. При цьому він міг використовувати такі речовини, як залізо, сірка, нікель і селен.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!