Прем"єр Туреччини оголосив про розпуск президентської гвардії

Президентська гвардія

Турецька влада вирішила розформувати елітну президентську охорону після затримання майже 300 її членів внаслідок невдалого перевороту. Про це ввечері в суботу, 23 липня, заявив премʼєр-міністр країни Біналі Їлдирим.

Премʼєр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим оголосив про розпуск президентської гвардії та заявив, що влада не планує подовжувати дію режиму надзвичайного стану.

«Більше не буде президентської гвардії, немає мети і немає ніякої необхідності (в її існуванні. — Ред.)»,— цитує слова Їлдирима, сказані в ефірі місцевого телебачення, агенція AFP.

Раніше стало відомо, що в звʼязку зі спробою перевороту був відданий наказ про затримання 283 співробітників президентської гвардії, всього ця структура налічує близько 2,5 тисячі осіб. Водночас премʼєр заявив, що Анкара не буде подовжувати дію режиму надзвичайного стану, якщо для цього не буде крайньої необхідності.

Нагадаємо, під час надзвичайного стану, який був запроваджено 20 липня строком на три місяці, обмежуються основні права і свободи громадян. Президент керує країною, видаючи укази. Крім того, кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги і демонстрації. Напередодні був оприлюднений перший указ Реджепа Таїпа Ердогана в умовах надзвичайного стану, яким санкціоновано закриття більше двох тисяч установ та подовжено термін тримання під вартою без висунення обвинувачення до 30 діб.

Дивитись відео02:04

Поділитись

Туреччина в умовах надзвичайного стану (21.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JTJj

Туреччина в умовах надзвичайного стану (21.07.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!