Очільниці МВФ Лагард наказали постати перед судом у справі щодо корупції

Касаційний суд Франції у пʼятницю, 22 липня, постановив, що очільниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард повинна постати перед судом через підозру в участі у гучній корупційній справі. Остання повʼязана з виплатою нею у 2008 році 400 мільйонів євро бізнесмену Бернару Тапі. У цей час Лаґард керувала міністерством фінансів Франції, передає агенція Reuters.

Крістін ЛагардФранцузький вищий апеляційний суд відхилив апеляцію голови МВФ Крістін Лагард та наказав їй постати перед судом через сумнівну виплату 400 мільйонів євро бізнесмену Тапі, коли вона очолювала Мінфін Франції.

Суд відмовив їй у апеляції на постанову судді щодо її виклику до Палати правосуддя республіки, спеціального суду, що опікується правопорушеннями міністрів за часів їх перебування при владі. Лагард закидають службову недбалість, через яку Тапі отримав з держбюджету 400 мільйонів євро. Адвокат фінансистки уже заявив, що нове судове засідання покаже її невинуватість у «справі Тапі».

Так звана «справа Тапі» тягнеться від 1993 року, коли бізнесмен продавав компанію Adidas за допомогою державного тоді банку Credit Lyonnais. Після він звинуватив фінустанову у шахрайстві та судився щодо компенсації. Лагард керувала перевіркою закидів Тапі, за підсумками якої держава виплатила бізнесмену значну компенсацію.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!