Неповнолітні біженці в Німеччині: головні факти

 Неповнолітні біженці в Німеччині: головні факти

Станом на кінець січня в Німеччині мешкали понад 60 тисяч дітей та підлітків, які прибули до країни як біженці без батьків та опікунів. Такі дані наводить Федеральна галузева спілка у справах неповнолітніх біженців без супроводу (BumF). За її даними, більшість цих підлітків — 16-17-річні.

Скільки неповнолітніх біженців без супроводу дорослих мешкають у Німеччині?

Після нападу в потязі на півдні ФРН розслідування зосередилося на особі неповнолітнього афганського біженця, який прибув до країни без супроводу дорослих. Чим вирізняється ця група втікачів? Кілька головних фактів.

За статистикою Федеральної служби з питань міграції та біженців (BAMF), торік близько 14500 неповнолітніх біженців у Німеччині подали заяви на отримання притулку. Це майже в чотири рази більше, ніж у 2014-му році.

Звідки прибувають неповнолітні втікачі?

Найбільше дітей і підлітків без супроводу дорослих прибули до Німеччини торік із Афганістану, Сирії, Еритреї, Іраку та Сомалі. Серед заяв на отримання притулку, які надійшли від неповнолітніх у 2015 році, кожну третю заяву подав утікач із Афганістану, а майже кожну четверту — з Сирії.

Що відбувається, коли неповнолітні прибувають до Німеччини?

Спершу неповнолітніми втікачами опікується відомство у справах молоді. Там біженцям допомагають знайти місце для проживання в родичів, патронатних сімʼях, організаціях, які спеціалізуються на допомозі неповнолітнім, або спеціальних притулках для неповнолітніх утікачів. Розподіл підлітків має відбутися протягом 14 днів після прибуття.

Поділитись

Афганець, який напав на пасажирів у Баварії,— хто він? (19.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JSDe

Афганець, який напав на пасажирів у Баварії,— хто він? (19.07.2016)

Відомство у справах молоді також подає для цієї категорії втікачів заяви на отримання опікунства. Хто може взяти опікунство, вирішує суд у справах сімʼї. Щоправда, під час перебігу цієї процедури виникають проблеми. Як розповів DW співробітник Федеральної галузевої спілки у справах неповнолітніх біженців без супроводу Нільс Еспенгорст, процес зʼясування, хто саме може взяти опікунство над неповнолітнім біженцем, триває надто довго. Заяву на отримання притулку можна подавати тільки після цього. У юних утікачів виникає відчуття невпевненості та фрустрації. Співрозмовник DW зауважує, що неодноразово спостерігав, як дещо доросліші підлітки внаслідок цього опиняються у звичайних притулках для біженців замість того, щоб проживати в менших установах, спеціально призначених для перебування неповнолітніх.

Як відомо, що ці діти й підлітки неповнолітні, коли вони не мають жодних або підроблені документи?

Вік юних біженців встановлює відомство у справах молоді. Якщо виникають сумніви, існують різні методи встановлення віку. Методи різняться від звичайного оцінювання, для якого відіграють важливу роль поведінка та стан психіки людини, до фізичного контролю — наприклад, радіологічного обстеження щелепи або ключиці. За допомогою рентгенівського знімку запʼястя можна дослідити стан зони зростання кісток, що теж дає змогу зробити висновок про вік біженця. Щоправда, експерти вказують, що наукових методів, які б дали змогу однозначно встановити вік людини, ще не існує.

Чи справді «Ісламська держава» систематично вербує неповнолітніх біженців без батьківського супроводу?

Як повідомили DW в Федеральному відомстві захисту Конституції, у цієї спецслужби немає даних про те, що ІД цілеспрямовано шукає контакту з неповнолітніми без супроводу дорослих. Однак, за даними речниці відомства, у Німеччині зафіксовано понад 300 випадків, коли ісламісти намагалися встановити контакт із біженцями у місцях розташування притулків.

«Радикалізація не є для нас великою темою»,— каже очільник мюнхенського центру консультацій та медичного обслуговування для біженців і жертв тортур Refugio München Юрґен Соєр. За його оцінками, у цьому центрі проходили психотерапію близько 180 неповнолітніх біженців. «Час від часу буває, що підлітки невпевнені в тому, де їхнє місце на цьому світі. Але німецькі підлітки почуваються так само»,— зауважує Соєр. І додає, що в юних біженців це посилюється спогадами про втечу. «Якщо вони мають відчуття, що зможуть отримати повноцінне місце в суспільстві і матимуть хороший супровід, то не схильні до радикалізації»,— підсумовує фахівець.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!