В Туреччині запроваджено надзвичайний стан

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запровадив у країні строком на три місяці режим надзвичайного стану.

Влада Туреччини після невдалої спроби путчу запровадила у країні режим надзвичайного стану. Про це пізно ввечері у середу, 20 липня, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після засідання Ради національної безпеки та уряду країни, яке тривало майже 5 годин.

Надзвичайний стан запроваджено строком на три місяці. Під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги та демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити тільки за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватись державою, зазначає dpa. Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та обʼєктів власності.

За останніми даними, після спроби військового перевороту у ніч на 16 липня, у Туреччині заарештовані близько 6 тисяч осіб. Понад 50 тисяч держслужбовців звільнені або відсторонені від служби. Серед них тисячі суддів та прокурорів.

Також у Туреччині на рівні влади обговорюється можливість відновлення виняткової міри покарання — смертної кари.

Незадовго до оголошення про введення режиму назвичайного стану Ердоган пообіцяв в країні «нові арешти» та «відданість демократії».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!