Туреччина передала США документи для видачі Гюлена

Анкара продовжує вимагати екстрадиції ісламського проповідника, якого звинувачує в організації спроби державного перевороту.

Туреччина заявляє, що направила до США чотири досьє на мусульманського проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Гюлена. Як заявив у вівторок, 19 липня, турецький міністр юстиції Бекір Боздаг, уряд його країни вимагає від Вашингтона екстрадиції проповідника, повідомляє агенція dpa з посиланням на CNN Türk.

Турецька влада звинуватила Гюлена, який тривалий час мешкає в США, та його послідовників в організації спроби державного перевороту, яка відбулась у ніч з 15 на 16 липня. Сам Гюлен категорично відкидає звинувачення, натомість він висловлює підозри, що спроба путчу була зрежисована.

Державний секретар США Джон Керрі у понеділок заявляв, що до того часу жодних офіційних запитів на екстрадицію не надходило. При цьому США готові розглянути запит Туреччини щодо екстрадиції, але потребують «серйозних доказів» причетності Гюлена до спроби перевороту. Премʼєр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим натомість запевнив, що його уряд надасть Сполученим Штатам більше доказів, «ніж їм хотілося б».

Внаслідок придушення путчу загинули 265 осіб, 104 з яких — заколотники. Решта загиблих — переважно мирні громадяни та представники поліції. Протягом останніх двох днів влада Туреччини затримала близько шести тисяч осіб за підозрою в участі в держперевороті. Звільнені понад 2700 суддів та прокурорів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!