Біля Софії Київської скандували "Пусть воскреснет вторая Россия!" У МП від цих людей відхрестилися

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП) заявив про непричетність цієї конфесії до хресної ходи, яка відбулася на Софіївській площі у Києві 17 липня 2016 року. У Московському Патріархаті заявили, що жоден представник церкви не брав у ній участі та не надавав її учасникам благословення.

Про це повідомляється на офіційному сайті даної релігійної організації.

Також в УПЦ (МП) зазначили, що Синод Церкви у 2008 році заборонив проводити хресну ходу під політичними гаслами.

У суботу, 17 липня, в Києві біля Софії Київської зібралися віряни, які ідентифікували себе з Московським патріахатом. Вони вигукували: «Пусть воскреснет вторая Россия!» і співали «Боже, царя храни!». В руках у них були ікони й портрети Миколи II Кривавого.

"На сході гинуть наші брати українці, а на Софійській площі, в самому що не є центрі Києва, вигукують і співають про Рассею-матушку і царя батюшку, і про Україну — «вторую Россию»,— прокоментував у священник УПЦ КП Іван Сидор.

За даними МВС, 27 липня хода пройде від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври. По всьому маршруту поліцією буде забезпечено необхідні охоронні заходи.

Нагадаємо, політична партія «Правий сектор» закликала заборонити ходу МП в межах міської смуги Києва за маршрутом до Києво-Печерської Лаври. «В інакшому випадку ми, як люди, що ставлять Бога і Україну понад усе, не зможемо залишатись осторонь та будемо реагувати»,— йдеться у зверненні ПС.

3 липня зі Свято-Успенської Святогірської Лаври в Донецькій області розпочалася хресна хода УПЦ МП на Київ. 9 липня друга група паломників вийшла зі Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області.

18 липня хресну ходу МП не пустили до Житомира, а 12 липня вздовж маршруту ходи в межах Полтавщині діячів та прихильників РПЦ в Україні їх пікетували проукраїнські сили.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!