Глави МЗС Євросоюзу обговорять теракт у Ніцці та спробу путчу в Туреччині

 Глави МЗС Євросоюзу обговорять теракт у Ніцці та спробу путчу в Туреччині

У понеділок, 18 липня, у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, на якій мають обговорити боротьбу з тероризмом на тлі нещодавнього теракту в Ніцці. Однією з тем до обговорення стане також спроба військового перевороту, яка сталася увечері 15 липня у Туреччині, повідомляє агенція dpa. Крім того, в порядку денному — обговорення відносин з Латинською Америкою та Китаєм, а також криза біженців. Перед цим глави МЗС Євросоюзу зустрінуться з держсекретарем США Джоном Керрі.

Темою останньої зустрічі глав МЗС ЄС перед літньою паузою стануть, зокрема, останні події у Франції та Туреччині. На зустріч має уперше приїхати новий глава МЗС Великобританії Борис Джонсон.

Крім того, у зустрічі вперше візьме участь новопризначений після референдуму щодо Brexit міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон. «Я гадаю, дуже важливо, щоб ми побачили стриманість і помірність від усіх сторін»,— заявив він уранці в понеділок перед зустріччю на міністерському рівні.

Напередодні зустрічі, увечері в неділю, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр поширив повідомлення, в якому заявив, що спроба путчу в Туреччині стала «дзвінком» для турецької демократії. «Я дуже сподіваюся, що демократична єдність, продемонстрована в екстреній ситуації всіма значними політичними і громадянськими силами в Туреччині, може посприяти подоланню гострої напруги і глибоких тріщин у турецькому суспільстві»,— наголосив глава німецького МЗС.

При цьому політик нагадав турецькій владі, що під час ліквідації наслідків путчу слід памʼятати про всі правові норми та про верховенство права.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!