Розгадати мотиви зловмисника в Ніцці поки не вдалося

Жалоба у Ніцці після теракту

Мотиви скоєння масового вбивства у Ніцці за допомогою вантажівки 31-річним громадянином Франції туніського походження Мохамедом Лауає Булелем залишаються невідомими. Записок самого терориста, вбитого силами правопорядку, або визнань причетності з боку терористичних мереж досі не виявлено. Водночас прокурор Парижа Франсуа Молен, слова якого наводить агенція AFP, заявив, що спосіб дій злочинця відповідає закликам до вбивства з боку ісламістських терористичних груп.

Прокурори сподіваються знайти пояснення діям Булеля в документах, вилучених під час обшуку в його квартирі. Між тим, за словами батька зловмисника, його син тривалий час страждав від депресії.

У березні Булеля умовно засудили до шести місяців увʼязнення, у тому числі за погрозу, крадіжку та пошкодження майна. Однак, як додав Молен, досі чоловік не притягувався до відповідальності як особа, що становить загрозу для суспільства. Доказів того, що зловмисник мав ісламістські переконання, також немає.

«Син не мав нічого спільного з релігією»

Пояснення мотивам Булеля слідчі сподіваються знайти в численних документах, вилучених під час обшуку в його квартирі. Правоохоронці допитали також колишню дружину водія вантажівки. Сусіди описують чоловіка як одинака.

За словами батька зловмисника, його син страждав від депресії, а з релігією не мав нічого спільного. «Він не молився, не постив, вживав алкоголь та навіть наркотики»,— повідомив агенції батько Булеля, який проживає в місті Мсакен на сході Тунісу. За словами чоловіка, у 2002-2004 роках його син мав «проблеми», які й призвели до «нервового зриву», лікарі виписували йому ліки від депресії. Крім того, батько Булеля додав, що його сімʼя «у шоці» від того, що сталося в Ніцці.

Нагадаємо, пізно увечері у четвер на популярній Англійській набережній у Ніцці вантажівка, якою очевидно керував Булель, вʼїхала на швидкості у натовп людей і проїхала 2 кілометри пішохідною зоною. Кількість загиблих унаслідок нападу досягла 84 осіб, ще 18 людей перебувають у важкому стані.

Поділитись

Теракт у Ніцці як загрозливий прецедент (15.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JPeA

Теракт у Ніцці як загрозливий прецедент (15.07.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!