МОЗ: референтне ціноутворення на ліки має сприяти зниженню їх вартості

МОЗ: референтне ціноутворення на ліки має сприяти зниженню їх вартості

“Запровадження референтного ціноутворення, на нашу думку, дасть здешевлення цін на лікарські засоби, які закуповуються за бюджет щонайменше на 20%. Виходячи із того, що будуть запропоновані не найвищі, а найнижчі ціни від виробника, і відповідно, ці ціни будуть однаковими і обов’язковими для закупівлі не вище, ніж всі ціни по всій території нашої держави”, — сказав він.

У Міністерстві охорони здоровʼя очікують, що запровадження референтного ціноутворення призведе до здешевлення ліків щонайменше на 20%. Про це під час брифінгу повідомив в.о. міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський, передає УНН.

В.Шафранський вислови сподівання, що КМУ розгляне пропозиції МОЗ щодо референтного ціноутворення на найближчому засіданні.

“Зараз ми будемо просити Кабмін на найближчому засіданні розглянути наші пропозиції, наші проекти документів по референтному ціноутворенню, створенню госпітальних округів, по запровадженню громадського здоров’я, по запровадженню реімбурсації”, — додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, закон про спрощену процедуру реєстрації іноземних ліків в Україні не призведе до їх здешевлення.

Також нагадаємо, що українські ліки майже у 5 разів дешевші за іноземні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!