Тимошенко у 2008 році домовлялася з МВФ про підвищення тарифів - Гройсман

Премʼєр Володимир Гройсман звинувачує голову «Батьківщини» Юлію Тимошенко у популізмі і в тому, що саме вона брала на себе зобовʼязання перед МВФ підняти ціни на український газ. Про це Гройсман заявив у Верховній Раді, передає «Українська Правда».

«Це відповідь популістам. Ви знаєте, що одна лідер однієї сили говорить, що український газ коштує 20 доларів. Це повна нісенітниця. Це оголтєлий популізм»,— зазначив він.

Він навів текст меморандуму, підписаного Тимошенко як премʼєром 31 жовтня 2008 року.

«Хочу сказати з цієї трибуни, що по сьогоднішній день я не підписав жодного меморандуму, а от є підписи, зокрема премʼєра Юлії Тимошенко. Осі він підписаний»,— сказав він і показав депутатам стос документів.

Він зачитав текст з пункту 17 меморандуму.

«Для того, щоб забезпечити тривалу базу для продовження здорового фінансування, а також впорядкування фінансові стосунки „Нафтогазу“ з бюджетом до кінця 2011 року ми – уряд – зрівняємо ціну на газ внутрішнього видобутку з цінами на імпортований газ»,— зачитав Гройсман.

«Це те, що було зроблено цим урядом. Але якби це було зроблено в 2008 році, Україна була б енергоефективною, не було б схем Онищенка, в багатьох не було б надсучасних літаків, яхт і всього іншого»,— зазначив Гройсман.

Він також зачитав, що в документі зазначалося, що паралельно до цього дотування на імпортований газ, що споживається тепловими комунальними підприємствами, буде скорочуватись шляхом щоквартального корегування тарифів і припинить своє існування до липня 2010 року.

Він також зачитав пункт, в якому уряд Тимошенко брав на себе систему субсидій.

«Є справжня позиція, є справжні лідери, є люди, які вірять і в те, що говорять, а є псевдо лідери, які імітують боротьбу за Україну, українського громадянина, щоб отримати 1-2, або 5 додаткових відсотків, а потім стати найбільшим розчаруванням для українського народу. Час популізму минув. Настав час відповідальної соціальної економічної політики»,— зазначив Гройсман.

Як відомо, Тимошенко критикує уряд за підвищення тарифів. Вона заявляє, що дотації з держбюджету можуть повернути старі тарифи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!