Тереза Мей - нова зірка британської політики

Тереза Мей

59-річна Тереза Мей, яку багато-хто називає новою «залізною леді», має одне слабке місце: екстравагантне взуття. Завдяки цьому вона постійно потрапляє в заголовки таблоїдів. На одній із зустрічей Мей зʼявилася у чорних туфлях-човниках, оздоблених металевими шипами. Що це? Заклик до бою? Однак Мей цього не потрібно. Вона — цілковита протилежність більшості британських політиків. Така собі британська версія канцлерки Німеччини Анґели Меркель.

Нинішня міністерка внутрішніх справ Тереза Мей обійме посаду премʼєр-міністра Великобританії уже 13 липня. Її називають британською версією канцлерки Німеччини Анґели Меркель.

Надійна, бездоганна, працелюбна та прагматична. Так описують її не лише чимало колег по Консервативній партії, але й ті, хто особисто знайомий із заміжньою, але бездітною донькою англіканського священника.

Нова «залізна леді»?

З такими якостями випускниця Оксфорду, яка шість років пропрацювала в Банку Англії, з 2010 року очолює міністерство внутрішніх справ Великобританії. У багатьох це викликає захват, адже за останні 100 років ніхто, окрім неї, не протирмався на цій посаді такий тривалий термін. Не в останню чергу й через це Терезу Мей нерідко порівнюють із «залізною леді» — Маргарет Тетчер. Та подібні порівняння викликають у Мей радше ніяковість.

В одному з інтервʼю телеканалу BBC вона нагадала, що не зустрічається з іншими за обідом, щоб обговорити останні плітки. Їй не до душі надмірна відвертість, вона переймається лише виконанням тих завдань, що стоять перед нею. Приміром, висуненням її кандидатури як наступниці Девіда Кемерона на пост премʼєр-міністра країни.

Що означає Brexit для Мей?

Примирителька чи прихильниця нової жорсткої політики? Це питання хвилює в першу чергу тих британців, кому дуже прикро через вихід Великобританії з ЄС. На що можна чекати від Терези Мей, коли вона офіційно стане наступницею Девіда Кемерона?

Під час агітаційної кампанії перед референдумом про вихід країни з ЄС Мей хоч і зберігала стриманість, але демонструвала свою відкритість до критики в бік Євросоюзу. Вона хоч офіційно і підтримувала кампанію Девіда Кемерона та його заклики до британців проголосувати за збереження членства в Євросоюзі, але неодноразово критикувала ЄС. Євросоюз через брак контролю не може забезпечити достатній рівень безпеки, постійно наголошувала Мей. Востаннє таку цитату наводило видання Independent.

Brexit відбудеться у будь-якому разі

Коли стало відомо, що Мей є однією з кандидатів на пост премʼєр-міністра, вона чітко заявила, що повторного референдуму у Великобританії не буде. Мей дала зрозуміти: якщо вона очолить уряд, офіційну заяву Великобританії про вихід з Євросоюзу передадуть у Брюссель найраніше за кілька місяців. Тож активація права на вихід з ЄС, прописаного в 50-й статті Лісабонського договору, не відбудеться до кінця цього року, наголосила Мей. Однак Brexit станеться у будь-якому разі.

Результат голосування британців за вихід з ЄС — це чітко виражений протест чинній свободі пересування всередині Євросоюзу, сказала Мей в одному з телеінтервʼю. Щонайпізніше після завершення процедури виходу з ЄС вона планує обмежити імміграцію в Великобританію. В ролі міністерки внутрішніх справ Мей заявила про себе як прихильниця жорсткої лінії, особливо щодо питань, повʼязаних з міграцією. І це має зміцнити її позиції у внутрішньопартійній боротьбі, адже багато торі виступають за проведення міграційної реформи.

«Коли потік іммігрантів занадто високий, коли зміни відбуваються занадто швидко, неможливо вибудувати обʼєднане суспільство»,— заявила Мей на зʼїзді Консервативної партії. Вона також планувала обмежити програми з фінансування іноземних студентів в британських університетах та збільшити внески в систему медичного страхування з працівників з інших країн ЄС.

Повсюдна підтримка

Мей не було ще 30-ти, коли вона почала брати участь у політичному житті на місцевому рівні. На початку 1990-х вона стала членом Палати громад.

Згідно з соціологічними опитуваннями, у власній партії вона користується підтримкою 60-ти відсотків членів. Утім, і там Тереза Мей вже давно відома своєю прямолінійністю: кілька років тому вона назвала власну партію «nasty party» («огидна партія»). Але, вочевидь, ніхто всерйоз на цю специфічну відвертість не образився. Своїм висловлюванням Мей прагнула тоді закликати до зміни іміджу партії.

Дивитись відео00:31

Поділитись

Тереза Мей: не буде жодних спроб залишитися у ЄС (11.07.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JN6W

Тереза Мей: не буде жодних спроб залишитися у ЄС (11.07.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!