Китай не визнає рішення суду в Гаазі щодо Південно-Китайського моря

Острови Спратлі у Південно-Китайському морі Китай перетворює у військові бази

Пекін не визнає і не буде визнавати вердикт суду в Гаазі у справі територіальної суперечки між Китаєм та Філіппінами. Рішення «нікчемне та не має зобовʼязуючої сили» заявили у вівторок, 12 липня, в МЗС країни. «Китай не приймає та не визнає його»,— йдеться у заяві міністерства, яку цитує агенція AP. «Територіальний суверенітет та морські права й інтереси Китаю у Південно-Китайському морі за жодних обставин не можуть порушуватися такими рішеннями»,— наголосили в уряді КНР.

Країни Тихоокеанського регіону по-різному відреагували на рішення суду щодо територіальних суперечок в Південно-Китайському морі. Китай та Тайвань не визнають його, Японія та США називають юридично зобовʼязуючим.

У Тайбеї також не визнали вердикт міжнародного арбітражу. Причиною цього є те, що Тайвань контролює один з островів, якого стосується вердикт суду в Гаазі. «Ми рішуче відкидаємо рішення. Вердикт взагалі не є юридично зобовʼязуючим для Тайваню»,— заявив речник канцелярії президента країни, слова якого наводить dpa.

США та Японія: рішення є юридично зобовʼязуючим

У Вашингтоні рішення суду назвали «остаточним і юридично зобовʼязуючим як для Китаю, так і для Філіппін». За словами речника Держдепу США Джона Кірбі, вердикт є «важливим внеском до спільної мети мирного врегулювання спорів у Південно-Китайському морі», повідомляє сайт американського зовнішньополітичного відомства.

Подібна заява пролунала і з Токіо. Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кішіда також заявив, що вердикт є «остаточним та юридично зобовʼязуючим». Токіо так само має з Пекіном територіальні суперечки — тільки у Східнокитайському морі. В Японії неодноразово висловлювали занепокоєння через військову активність китайців у регіоні.

Філіппіни та Вʼєтнам привітали рішення

Філіппіни, які і подали позов до міжнародного арбітражу, привітали вердикт. Речник зовнішньополітичного відомства назвав його «віхою». Рішення є важливим внеском у намагання вирішити суперечки в Південно-Китайському морі, додав він.

Також схвально зустрів рішення і Ханой. Вʼєтнамський уряд заявив, що всіма силами підтримує вирішення таких суперечок дипломатичними та юридичними засобами.

Нагадаємо, 12 липня Постійна палата третейського суду в Гаазі ухвалила рішення у спорі між Китаєм та Філіппінами щодо островів Південно-Китайського моря, відмовивши Пекіну в претензіях на ці території.

Крім Китаю, Філіппін, Тайваню, та Вʼєтнаму, претензії на цей регіон мають також Бруней та Малайзія.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!