"БПП": складання нардепами від "Опоблоку" мандатів не призведе до розпуску ВР, такої норми немає

Складання народними депутатами від «Опозиційного блоку» своїх повноважень не призведе до розпуску Верховної Ради та дострокових парламентських виборів.

Про це заявив народний депутат з фракції «Блоку Петра Порошенка» Володимир Арешонков, повідомили у прес-службі «БПП».

За його словами, заклик голови фракції «Опоблок» Юрія Бойка про складання мандатів заради проведення перевиборів є піар-технологією.

«Складання народними депутатами своїх повноважень, скільки б їх не було — 43 чи 243, не означає, що Верховна Рада буде розпущена. Сьогодні в законодавстві такої норми немає. Відповідні норми були присутні в законодавстві шість років тому»,— наголосив Арешонков.

Він пояснив, що «зараз ні в Регламенті Ради, ні в законі про вибори такого немає. В Україні діє змішана виборча система, тому лідер „Опозиційного блоку“ має розуміти – спочатку з’їзд його політичної сили має виключити всіх кандидатів у народні депутати з передвиборчого списку. Інакше замість депутатів, що вибули, в парламент зайдуть наступні за списком. Якщо вийдуть мажоритарні депутати, Центрвиборчком має оголосити довибори у відповідних округах».

Своєю чергою нардеп із фракції «БПП» Марія Іонова заявила, що депутати від «Опоблоку» не складуть мандати через страх кримінальної відповідальності.

«Цю заяву (Бойка – ред.) можна піддати сумніву, бо депутати від „Опозиційного блоку“ не здадуть мандатів через те, що зараз активізувалася робота Генпрокуратури та НАБУ щодо розслідування політичної корупції. В нас є приклад Онищенка, Клюєва, це якраз і є представники „Опозиційного блоку“. Я не думаю, що вони наважаться зробити такий крок. Вони просто хочуть розхитати ситуацію і ще більше внести напруження в суспільство,» – заявила Іонова.

Вона також висловила думку, що те, що зараз відбувається у сесійній залі, уже можна назвати формуванням «широкої коаліції».

«Саме ці фракції можуть скласти більшість в наступному парламенті», – додала Іонова.

Як повідомлялося, сьогодні, 11 липня, Бойко заявив, що фракція «Опозиційний блок» готова скласти мандати з тим, що нинішня ВР була розпущена.

Своєю чергою голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що не бачить підстав для розпуску парламенту і вважає подібний сценарій нав’язаним ззовні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!